Rok 2019

30. 12. 2019 - PŘEDSILVESTROVSKÝ OHŇOSTROJ

V pondělí 30. prosince 2019 připravila obec a kulturní komise Poříčí u Litomyšle v rámci oslav konce roku v pořadí již druhý předsilvestrovský ohňojstroj. Byla to vskutku krásná podívaná, která trvala zhruba 6 minut, a nenechalo si ji ujít odhadem až 200 lidí plus dalších několik, kteří pozorovali ohňostroj z jiných míst v obci.

Připraveno bylo i drobné občestvení v podobě čočkové polévky a dalších dobrot.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

15. 12. 2019 - PŘEDVÁNOČNÍ POSEZENÍ

V neděli 15. 12. 2019 se v prostorách kulturního domu v Poříčí uskutečnilo tradiční předvánoční posezení. Místní děvčata si připravila taneční vystoupení a místní děti secvičily muzikál Rebelové.

Vánoční atmosféru dokreslily výborné vánoční nápoje a další dobroty. Při této příležitosti proběhlo vyhlášení celoroční soutěže o "Nej balkon, záhon, předzahrádku, ...", v rámci které byla za vítěze vyhlášena nemovitost čp. 25 v Poříčí pana Stanislava Schauera. 

Proběhlo i vyhlášení dětské celoroční soutěže, kdy všechny zúčastněné děti, které dospěly ke správnému znění tajenky, byly odměněny. Los pak přiřadil ve dvou kategoriích třem vylosovaným dětem hodnotnější ceny, ale nikdo neodešel s prázdnou.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

1. 12. 2019 - ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU

Tradiční rozsvícení vánočního stromu před Kulturním domem v Poříčí se konalo na první adventní neděli 1. prosince 2019.

U této příležitosti vystoupily děti z mateřské školy a nechyběly ani vánoční koledy. Promluvil i p. Josef Štorek a své verše přednesla Anna Faltysová. Děti si mohly ozdobit vlastní dětský stromeček a u něho mohly předat dopis Ježíškovy. Nakonec s pomocí andílka opět po roce společně rozsvítily krásný vánoční smrk u kulturního domu.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

21. 9. 2019 - SVATOVÁCLAVSKÝ FOTBÁLEK AMATÉRŮ

V sobotu 21. září 2019 uspořádal Sportovní klub Poříčí v pořadí již 11. ročník fotbalového turnaje s názvem Svatováclavský fotbálek amatérů. Jako tradičně se uskutečnil na víceúčelovém hřišti v Poříčí za příjemného teplého a slunečného počasí s nádechem započatého podzimu.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

24. 8. 2019 - ROZLOUČENÍ S PRÁZDNINAMI

Poslední srpnová sobota byla již tradičně věnována našim dětem a rozloučení s končícími letními prázdninami. Opět si děli mohly projít místní naučnou stezku, na které byly připraveny nejrůznější disciplíny. Po absolvování stezky na děti čekala zasloužená odměna. 

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

15. 6. 2019 - O ZLATOU KOSU

V sobotu 15. června se na prostranství u obecního úřadu uskutečnila tradiční soutěž v sečení trávy kosou „O zlatou kosu“. Letošního 9. ročníků se zúčastnilo celkem 19 sekáčů, z toho 5 žen, 12 mužů a 2 účastníky jsme zařadili do kategorie dětí. K vidění byly dosud nejvyrovnanější a nejkvalitnější výkony všech sekáčů. 

Fotografie si můžete prohlédnout zde

3. 6. 2019 - SPOLEČNÝ DĚTSKÝ DEN - POŘÍČÍ, HLAVENEC, SKOTNICE

V první červnový víkend jsme v naší obci hostily obce Hlavenec a Skotnice, abychom společně s nimi oslavili svátek Dne dětí. Toto společné se setkání se u příležitosti tohoto svátku uskutečnilo již po osmé, letos v naší obci. Celé setkání se neslo v pohodové a přátelské atmosféře a příští rok se můžeme těšit do Hlavence. 

Fotografie z dětského dne si můžete prohlédnout zde.

12. 5. 2019 - DEN MATEK

Druhou květnovou neděli, která letos připadala na 12. května, jsme v kulturním domě v Poříčí oslavili svátek maminek. Pro maminky byl připraven program, který zahrnoval degustaci vína, povídání o kosmetických produktech a produktech zdravé výživy a nechyběla ani živá hudba.

Fotografie naleznete zde.

7. 4. 2019 - VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ

V neděli 7. dubna 2019 jsme slavnostně v kulturním domě v Poříčí vítali nové občánky naší obce. Do života naší obce jsme přivítali celkem 9 dětí, z toho 5 děvčátek a 4 kluci. Sál kulturního domu naplnilo téměř 100 lidí, kteří přišli společně prožít tuto významnou událost v životě obce i životě dětí a jejich rodičů.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

2. 3. 2019 - DĚTSKÝ KARNEVAL

V sobotu 2. 3. 2019 se v kulturním domě v Poříčí uskutečnil tradiční dětský karneval, který zajišťuje místní Mamklub. Tentokrát byli tématem karnevalu Superhrdinové.

Fotografie si můžete prohlédnout zde

1. 3. 2019 - 15. PLES OBCE POŘÍČÍ U LITOMYŠLE

V pátek 1. 3. 2019 se v kulturním domě v Poříčí uskutečnil již 15. ročník plesu obce Poříčí u Litomyšle, který se těšil rekordní účasti. Opravdu výtečná a oku lahodící kuchyně v čele s kuchařem Ledwou byla úctyhodným výkonem. Nechyběla ani bohatá tombola a půlnoční překvapení. Hudebně ples doprovodila skupina Rytmik.

Fotografie si můžete prohlédnout zde